Planując budowę domu w pierwszej kolejności myśli się zazwyczaj o tym z czego wybudować ściany, jaki rodzaj stropu zastosować, czym pokryć dach. Domowe instalacje odchodzą na dalszy plan do późniejszej realizacji.

Niestety podczas eksploatacji domu, gdy przychodzi do płacenia rachunków, często przychodzi refleksja. Czy systemy i rozwiązania zastosowane w moim domu są dobrane optymalnie. Wówczas może być już za późno na zmiany. Dlatego dylematy te warto przemyśleć jak najwcześniej, najlepiej na etapie tworzenia koncepcji domu.

Na komfort mieszkania ogromny wpływ ma skuteczna wentylacja, coraz częściej zastępowana przez rekuperację, prawidłowo zaprojektowana instalacja grzewcza oraz wod-kan a także centralnego ogrzewania. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę, że najczęściej i najmocniej eksploatowaną instalacją w domu jest instalacja elektryczna. Jej prawidłowe zaprojektowanie oraz wykonanie skutkuje długoletnim komfortowym użytkowaniem.

Coraz częściej w nowym budownictwie stosowane są instalacje inteligentne, które łączą w sobie wszystkie systemy odpowiedzialne za komfort w naszym domu: ogrzewanie, wentylację, sterowanie rolet, system alarmowy, system telewizji dozorowej oraz wiele innych instalacji wykorzystywanych w domach jednorodzinnych.

Prawidłowe wykonanie takiej instalacji zapewnia komfort oraz realne oszczędności w użytkowaniu naszego wymarzonego domu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *